Haberler

Cumhur

fiogf49gjkf0d

Cumhur'un Reisine Rizeli Hemşerilerinden Dev Destek

RİZE DERNEKLER FEDERASYONU'nun Organize ettiği Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılacağı Rizeliler Buluşuyor programı 3 Mayıs Pazar günü İstanbul'un en büyük kapalı spor salonu olan Sinan Erdem'de gerçekleştirilecek.

CUMHURBAŞKANINA BÜYÜK DESTEK

Dik duruşu ve kararlı yürüyüşü nedeni ile yurt içi ve yurt dışındaki şer odakları tarafından hedef haline gelen ve yalnızlaştırılmaya çalışılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN için hemşerileri rekor bir katılımda destek programı organize ediyor.

"Sesine Ses Olmaya, Gücüne Güç Katmaya Geliyoruz" sloganı ile RİDEF tarafından organize edilen Rizeliler Buluşması programı, kendisi de Rizeli olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayız mesajı içermesi bekleniyor.

RİZELİLERDEN YOĞUN KATILIM

3 Mayıs Pazar günü saat 12.30'da başlayacak olan program için günlerdir çalışma yapan RİDEF ve RİDEF'e bağlı dernekler 15 bin kişilik Sinan Erdem spor salonuna 30 bin Rizelinin katılarak, katılım rekoru kıracaklarını belirttiler.


Bursa, Adapazarı, İzmit, İzmir, Tekirdağ, Ankara ve Rize'den program için yola çıkacak olan otobüslerin yanı sıra Almanya, Hollanda, Fransa ve Belçika'da yaşayan Rizeliler de 3 Mayıs'ta salondaki yerlerini alacaklar.

PROGRAM ÖNCESİNDE COŞKU VAR

Pazar günü saat 13.30'da programda konuşma yapması beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı öncesi 7 bölgenin halk oyunlarından oluşan Anadolu Koreografisi, Atma türkü atışması ve Rize türkülerinden oluşan müzik dinletisi sunulacak. Tulum ve kemençe eşliğinde sunulacak olan Rize belgeseli ile Cumhurbaşkanının katılımı öncesinde salonda coşku tavan yapacak.

CELAL ERDOĞAN: RİZE HER ZAMAN REİSİNE SAHİP ÇIKMIŞTIR

Program ile ilgili bilgi veren RİDEF Genel Başkanı Celal Erdoğan, "Dünya liderimiz, hemşerimiz, gururumuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sinan Erdem'de yapacağımız buluşma programının tek bir amacı vardır.

Amacımız Dünyadaki şer güçlerin Ümmetin umudu olduğu için yalnızlaştırmaya çalıştığı Yeni Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hemşerileri olarak yanında olduğumuzu haykırmaktır. Bu tarihi sorumluluk buluşmasında bütün Rizelileri ve Rize sevdalılarını 3 Mayıs Pazar günü Sinan Erdem'e bekliyoruz" dedi.


 


Paylaş


Paylaş